HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM, LİSANS PROGRAMI, (UZAKTAN ÖĞRETİM)

Genel Bilgi

Açıldığı Yıl 2011-2012/2011-2012 Düzey lisans
ISCED Kodu 3-34 (İşletme ve Yönetim Bilimleri)/342(Pazarlama ve Reklamcılık) Öğretim Türü Açık Öğretim
Eğitim Dili Türkçe Kontenjan Ort
Yabancı Dil yok
Mesleki Eğitim yok
Kabul Koşulları Dikey Geçiş Sınavı (DGS)'a girmiş olmak.
Önceki Öğrenmenin Tanınması

Türkiyedeki ve yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumlarından İstanbul Üniversitesine yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler için Yükseköğretim Kurumlarında Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yandal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve Üniversitemiz Senatosunun belirlediği esas ve şartlar uygulanır.

Meslek Yüksekokullarından mezun olanların, bitirdikleri alanların devamı niteliğindeki lisans programlarına dikey geçişleri için Meslek Yüksekokulları ve Açık Öğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkındaki Yönetmelik hükümleri uygulanır.

Özel Koşullar Programa tanımlanmış önlisans programlarından mezun öğrenciler başvurabilmektedir. Bu programda dersler internete dayalı uzaktan eğitim sistemiyle yürütülecektir. Programa alınan öğrencilerin internete erişimli bir kişisel bilgisayarı kullanma imkanına sahip olmaları gerekmektedir. Bu programa alınan öğrencilerden her öğretim yılında Üniversite tarafından tespit edilecek miktarda kitap, yazılım, CD-Rom, sınav hizmetleri ve İnternet Erişim Paketi ücreti alınır. Bu Programın güz ve bahar yarıyılına ait derslerin sınavları Üniversite kampüsünde yapılacaktır.
İş Birliği Fakülte Diploma Programları ile işbirliği içinde, çift anadal, yandal ve ortak diploma vb. imkanları bulunmaktadır.
İş Birliği Olan yok
Program Başkanı Prof. Dr. LEVENT ŞAHİN

Vizyon

Programın vizyonu, Türkiye'de halkla ilişkiler ve tanıtım alanında aranılan vasıfta eleman ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Misyon

Programın temel misyonu, halkla ilişkiler ve tanıtım alanıyla ilgili olarak Türkiye ihtiyaçlarına cevap verebilecek vasıflı personel yetiştirmektir.

Kabul Koşulları

Dikey Geçiş Sınavı (DGS)'a girmiş olmak.

2017 © Bilgi İşlem Daire Başkanlığı.