Staj ve Kariyer Desteği

İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSTANBUL KAGEM)

Merkezimiz öğrenci, mezun ve mensuplarımıza, kendilerini tanıma, eğilimlerini ve iş olanaklarını belirleme, kişisel özellikleriyle piyasa koşullarına uygun olarak kariyerlerini planlama ve geliştirme konusunda destek vererek rekabet gücü yüksek profesyoneller olmalarına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.


2010 yılında faaliyete geçen İSTANBUL KAGEM’in öğrenci, mezun ve mensuplarımızın kariyer gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla verdiği hizmetleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Kendini Değerlendirme Envanteri (KDE)
  • Kariyer Danışmanlığı Görüşmeleri
  • Eğitim Seminerleri
  • Yabancı Dil Konuşma Sınıfları
  • Kariyer Günleri
  • Kariyerime Giden Yol Staj, Bilişimde Kariyer, Son Teknoloji, Endüstri 4.0 Etkinlikleri
  • Kariyerist Dergisi
  • Uzmanlarla Sohbetler Zirvesi


İSTANBUL KAGEM olarak sunulan hizmetler kapsamında ulaştığımız kişi sayısı 31.12.2020 tarihi itibariyle 112.218 kişiye ulaşmıştır. Bununla birlikte, Üniversitemizin Stratejik Plan hedefleri doğrultusunda hizmet verdiğimiz kişi sayısını her yıl düzenli olarak artırmak için tüm gücümüzle çalışmaktayız.

Bundan sonra yürüteceğimiz çalışmalarımızın, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla hizmete sundukları web tabanlı “Yetenek Kapısı” platformuyla daha geniş kesimlere ulaşacağını düşünmekteyiz. Üniversite Kariyer Merkezleri ihtiyaçları göz önüne alınarak öğrenci ve mezunlarımızın hizmetine sunulan “Yetenek Kapısı” platformu, gençlerin ve işverenlerin zamandan ve mekandan bağımsız şekilde sürekli iletişimde kalabilmelerine imkan tanımaktadır.

“Yetenek Kapısı” işverenler için doğru ve hızlı insan kaynağına ulaşmayı kolaylaştıracaktır. İşverenler, bünyelerinde gerçekleştirecekleri iş ve staj ilanlarını, fuar ve etkinliklerini ağ üzerinden gençlere daha kolay duyurabileceklerdir. Öğrenci ve mezunlar, “Yetenek Kapısı” üzerindeki farklı modüllerle Kariyer Merkezimizdeki kariyer danışmanlarından randevu alarak, bireysel danışmalık hizmeti alabileceklerdir. Geliştirilen bu uygulama ile Merkezimiz ve “Yetenek Kapısı” üzerinden öğrenci ve işveren arasındaki iletişim sürekli takip edebilecektir. Tüm öğrencilerimiz ve mezunlarımızı hızlı ve etkin şekilde yararlanabilecekleri “Yetenek Kapısı” platformuna üye olmaya davet ediyoruz.


“Staj Seferbirliği” Projesi Hakkında Bilgi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerin işbirliğiyle, üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanan bir staj programıdır. Temelde programın amacı, kariyer olanaklarına erişimde fırsat eşitliğinin desteklenerek, kamu ve özel sektörde staj imkânlarının yaygınlaştırılması ve tüm üniversite öğrencileri için bu imkanın ulaşılabilir hale gelmesidir.
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından konu ile ilgili gelen tüm duyurular \ bilgiler Üniversitemiz ve Kariyer Merkezimiz tarafından web sayfalarımızda ve tüm sosyal medya hesaplarımızda büyük bir titizlikle ve ivedikle paylaşılmaktadır.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2024