ANTROPOLOJİ, LİSANS PROGRAMI, (ÖRGÜN ÖĞRETİM)

Genel Bilgi

Açıldığı Yıl 1960-1961 Öğrenci aldı Düzey Lisans
ISCED Kodu 31- Sosyal ve Davranış Bilimleri Öğretim Türü Örgün Öğretim
Eğitim Dili Türkçe Kontenjan Ort 45
Yabancı Dil YOK
Mesleki Eğitim YOK
Kabul Koşulları EA-3 YGS, YGS EK KONTENJAN, YATAY GEÇİŞ VE DİKEY GEÇİŞLE GELEN ÖĞRENCİLER İLE KABUL KOŞULLARINI TAMAMLAMIŞ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER PROGRAMA KABUL EDİLİR.
Önceki Öğrenmenin Tanınması

Türkiyedeki ve yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumlarından İstanbul Üniversitesine yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler için Yükseköğretim Kurumlarında Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yandal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve Üniversitemiz Senatosunun belirlediği esas ve şartlar uygulanır.

Meslek Yüksekokullarından mezun olanların, bitirdikleri alanların devamı niteliğindeki lisans programlarına dikey geçişleri için Meslek Yüksekokulları ve Açık Öğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkındaki Yönetmelik hükümleri uygulanır.

Özel Koşullar YOK
İş Birliği FAKÜLTEDEKİ DİĞER BÜTÜN BİRİMLERLE YANDAL VE ÇİFT ANADAL İŞBİRLİĞİ OLANAKLARI MEVCUTTUR
İş Birliği Olan FAKÜLTEDEKİ HERHANGİ BİR BİRİMLE ÖZEL BİR İŞBİRLİĞİ MEVCUT DEĞİLDİR. ANCAK FAKÜLTEDEKİ BÜTÜN ÖĞRENCİLER YÖNETMELİĞİN BELİRLEDİĞİ KOŞULLARI SAĞLADIĞINDA BAŞKA BİR BÖLÜMDE ÇİFT ANADAL, YANDAL YAPABİLMEKTEDİR.
Program Başkanı Prof. Dr. ECEVİT BARIŞ ÖZENER

Vizyon

Dürüst, dogmadan arınmış, gerçeklere erişmek için, sayılabilen ve ölçülebilen veri kullanarak orijinal araştırmalardan hareket eden, bir eğitim öğretim vererek, kendini, yakınlarını, toplumunu ve insanlığı seven gençler yetiştirmektir.

Misyon

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve 2547 Sayılı Yasada belirtilen ilkeler doğrultusunda, 47 Sayılı Yasada belirtilen ilkeler doğrultusunda, Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte oluşmuş kavramlar ve kurallarla belirlenmiş yolda; Toplumumuzun, çağdaş yaşamın her yönüyle olanaklarından yararlanan ve refahı arttıran yeniliklerin yaratıcısı olarak; insan onurunu koruyan, canlıyı kollayan, yeryüzünü seven kişiler yetiştirmektir.

Kabul Koşulları

EA-3 YGS, YGS EK KONTENJAN, YATAY GEÇİŞ VE DİKEY GEÇİŞLE GELEN ÖĞRENCİLER İLE KABUL KOŞULLARINI TAMAMLAMIŞ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER PROGRAMA KABUL EDİLİR.

2021 © Bilgi İşlem Daire Başkanlığı.