BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI, ÖNLİSANS PROGRAMI, (AÇIKÖĞRETİM)

Genel Bilgi

Açıldığı Yıl 2022 Düzey Ön Lisans
ISCED Kodu Öğretim Türü Açık Öğretim
Eğitim Dili Turkish Kontenjan Ort 500
Yabancı Dil İngilizce
Mesleki Eğitim Var
Kabul Koşulları Sınavsız İkinci Üniversite, YKS sınavında yeterli puanı almış olmak.
Önceki Öğrenmenin Tanınması

Türkiyedeki ve yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumlarından İstanbul Üniversitesine yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler için Yükseköğretim Kurumlarında Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yandal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve Üniversitemiz Senatosunun belirlediği esas ve şartlar uygulanır.

Meslek Yüksekokullarından mezun olanların, bitirdikleri alanların devamı niteliğindeki lisans programlarına dikey geçişleri için Meslek Yüksekokulları ve Açık Öğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkındaki Yönetmelik hükümleri uygulanır.

Özel Koşullar Bu programda dersler internete dayalı uzaktan eğitim sistemiyle yürütülecektir. Programa alınan öğrencilerin internete erişimli bir kişisel bilgisayarı kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir. Bu programa alınan öğrencilerden her öğretim yılında Üniversite tarafından belirlenecek miktarda kitap, yazılım, CD-Rom, sınav hizmetleri ve İnternet Erişim Paketi ücreti alınır. Uygulaması olan derslerin güz ve bahar dönemi final sınavları; dönem içinde yapılan uygulama çalışmaların portfolyo değerlendirmesi şeklinde olacaktır.
İş Birliği Yok
İş Birliği Olan Yok
Program Başkanı Dr. Ögr. Üyesi ZEKİ ÖZEN

Vizyon

Müfredatı ve içeriği ile standartların üzerinde bir eğitim vermek ve bilişim sektöründe aranılan nitelikli mezunlar yetiştirmektir.

Misyon

Ülkemizin bilişim istihdamında ihtiyaç duyulan nitelikli personel yetişmesine katkı vermek, bilişim sektörünün gelişmesine ve kalkınmasına yardımcı olmaktır.

Kabul Koşulları

Sınavsız İkinci Üniversite, YKS sınavında yeterli puanı almış olmak.

2021 © Bilgi İşlem Daire Başkanlığı.