İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ, ÖNLİSANS PROGRAMI, (AÇIKÖĞRETİM)

Genel Bilgi

Açıldığı Yıl 2019-2020 Düzey Önlisans
ISCED Kodu 861 Öğretim Türü Açık Öğretim
Eğitim Dili Türkçe Kontenjan Ort 2000
Yabancı Dil İngilizce
Mesleki Eğitim Yok
Kabul Koşulları Sınavsız İkinci Üniversite, YKS sınavında yeterli puanı almış olmak.
Önceki Öğrenmenin Tanınması

Türkiyedeki ve yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumlarından İstanbul Üniversitesine yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler için Yükseköğretim Kurumlarında Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yandal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve Üniversitemiz Senatosunun belirlediği esas ve şartlar uygulanır.

Meslek Yüksekokullarından mezun olanların, bitirdikleri alanların devamı niteliğindeki lisans programlarına dikey geçişleri için Meslek Yüksekokulları ve Açık Öğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkındaki Yönetmelik hükümleri uygulanır.

Özel Koşullar Bu programda dersler internete dayalı olarak Açıköğretim yöntemiyle yürütülecektir. Programa alınan öğrencilerin internet erişimli bir kişisel bilgisayarı kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir. Bu programa alınan öğrencilerden her öğretim yılında üniversite tarafından belirlenecek miktarda eğitim-öğretim hizmetleri için, e-kitap ve sınav hizmetleri karşılığında öğretim gideri ücreti alınır.
İş Birliği Yok
İş Birliği Olan Yok
Program Başkanı Doç. Dr. MEHMET GÜLER

Vizyon

Çağdaş standartlarda eğitim yapan, iş güvenliğini üretim bandı, süreç yönetimi, güvenli işleyiş ve işletim, sürdürülebilir iş ve çevre yönetimi değerleri ile birleştiren, ulusal ve uluslararası düzeyde bilinirliğe sahip, Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği sisteminin gelişimine katkıda bulunan, iş güvenliği yöneticileri ve saygın akademisyenler yetiştiren öncü bir bölüm olmaktır.

Misyon

Evrensel hak ve değerlere saygılı, çağdaş bilgiye dayalı bir ortam sunarak; iş güvenliği, işçi güvenliği ve sağlığı alanlarında sorumluluk bilinci yüksek, analitik düşünebilen meslek elamanı yetiştirmek ve ülkenin hem bilgi birikimine katkıda bulunmak hem de istihdam politikaları doğrultusunda sektörel ihtiyacı karşılamaktır.

Kabul Koşulları

Sınavsız İkinci Üniversite, YKS sınavında yeterli puanı almış olmak.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2024