HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM, LİSANS PROGRAMI, (ÖRGÜN ÖĞRETİM)

Genel Bilgi

Açıldığı Yıl 03.09.1984 Düzey
ISCED Kodu 22 BEŞERİ BİLİMLER Öğretim Türü
Eğitim Dili Turkish Kontenjan Ort 283
Yabancı Dil YOK; FAKAT İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ TARAFINDAN İSTEĞE BAĞLI YABANCI DİL HAZIRLIK EĞİTİMİ VERİLMEKTEDİR. PROGRAMA KAYIT OLAN EN YÜKSEK PUANLI İLK 5 ÖĞRENCİ YABANCI DİL HAZIRLIK EĞİTİMİ ALMAKTADIR.
Mesleki Eğitim YOK
Kabul Koşulları 1-LİSE DİPLOMASI SAHİBİ OLMAK, 2- MERKEZİ LYS SINAVINDA (SÖZEL) YETERLİ PUAN ALMAK 3- DGS, YÇS, TCS SINAVLARINDAN YETERLİ PUAN ALMIŞ OLMAK, YATAY GEÇİŞ BAŞVURU KOŞULLARINI TAŞIYOR OLMAK. 4- YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER İÇİN HER PROGRAM KAPSAMINDA 2'ŞER ÖĞRENCİ KONTENJANI AYRILMAKTADIR.
Önceki Öğrenmenin Tanınması

Türkiyedeki ve yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumlarından İstanbul Üniversitesine yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler için Yükseköğretim Kurumlarında Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yandal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve Üniversitemiz Senatosunun belirlediği esas ve şartlar uygulanır.

Meslek Yüksekokullarından mezun olanların, bitirdikleri alanların devamı niteliğindeki lisans programlarına dikey geçişleri için Meslek Yüksekokulları ve Açık Öğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkındaki Yönetmelik hükümleri uygulanır.

Özel Koşullar YOK
İş Birliği İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNE BAĞLI VE YÖNETİM KURULU KARARIYLA BELİRLENEN BÖLÜMLER İLE ÇİFTANADAL VE YANDAL DİPLOMA OLANAKLARI BULUNMAKTADIR. İLETİŞİM FAKÜLTESİ İÇİNDEKİ DİĞER BÖLÜMLER, İKTİSAT FAKÜLTESİ, SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ, EDEBİYAT FAKÜLTESİ İLE ÇİFTANADAL VE YANDAL DİPLOMA OLANAKLARI BULUNMAKTADIR.
İş Birliği Olan ÇİFT ANADAL VE YANDAL OLANAKLARI MEVCUT. FAKÜLTE İÇİNDE DİĞER BÖLÜMLER'DE ÖĞRENİM GÖREN YA DA FARKLI FAKÜLTELERDE ANADAL ÖĞRENCİSİ OLUP FAKÜLTEMİZDE ÇİFT ANADAL, YAN DAL ÖĞRENİMİ GÖREN ÖĞRENCİLER MEVCUTTUR.
Program Başkanı Prof. Dr. NİLÜFER SEZER

Vizyon

PROGRAMIN VİZYONU, TÜRKİYE'DE HALKLA İLİŞKİLERVE ALANINDA ARANILAN ELEMAN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMADA EN ÜST SIRADA YER ALMAKTIR.

Misyon

PROGRAMIN TEMEL MİSYONU, HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ALANIYLA İLGİLİ OLARAK TÜRKİYE İHTİYAÇLARINA YANIT VEREBİLECEK NİTELİKLİ PERSONELİ YETİŞTİRMEKTİR.

Kabul Koşulları

1-LİSE DİPLOMASI SAHİBİ OLMAK, 2- MERKEZİ LYS SINAVINDA (SÖZEL) YETERLİ PUAN ALMAK 3- DGS, YÇS, TCS SINAVLARINDAN YETERLİ PUAN ALMIŞ OLMAK, YATAY GEÇİŞ BAŞVURU KOŞULLARINI TAŞIYOR OLMAK. 4- YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER İÇİN HER PROGRAM KAPSAMINDA 2'ŞER ÖĞRENCİ KONTENJANI AYRILMAKTADIR.

2017 © Bilgi İşlem Daire Başkanlığı.